Erkek öğrenci yurdunda rezalet

0
132

Mardin’de erkek öğrenci yurdunun musluklarından çamur akıyor. Yurtta farelerin cirit attığını söyleyen öğrenciler, mutfakta çocuk işçilerin çalıştırıldığını da iddia etti. Okula gitmek için araç bulamadıklarını anlatan öğrenciler, zorla götürüldükleri AKP etkinlikleri için ise servis kaldırıldığını aktardı.

KORSAN – Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) Mardin erkek öğrenci yurdunda musluklardan çamurlu su aktığı belirtildi. Odalarda farelerin cirit attığını anlatan öğrenciler, zorla AKP’nin etkinliklerine götürüldüklerini ve yurt yönetiminin sorunlarına cevap vermediğini söyledi. Mardin’in Çağlar Mahallesi’nde kurulan Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait erkek öğrenci yurdunda skandal görüntüler ortaya çıktı. Öğrenciler, yaşadığı sıkıntılar üzerine defalarca yurt müdürlüğüne yaptıkları başvurular sonuçsuz kalırken, gün geçtikçe sıkıntıların artmasından dolayı yurt yaşanmaz hale geldi. İsminin yazılmasını istemeyen öğrenciler, musluklardan çamurlu su akmasından odalarda farelerin bulunmasına kadar yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

‘FARELER CİRİT ATIYOR’

Öğrenciler tarafından kaydedilen görüntülerde, yurtta bulunan bütün musluklarda çamurlu su akması, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamasında en büyük sorunlardan biri. Hijyenik ortamın olmamasından kaynaklı çeşitli hastalıklardan yakınan öğreniciler, odaların lağım fareleri ile dolduğunu ileri sürdü.

MUTFAKTA ÇOCUK AŞÇI

Yurtta çıkan öğlen yemeğinin hijyenik olmayan ortamda hazırlandığını aktaran öğrenciler, buna rağmen fiyatların zamlandığını söyledi. Öğrenciler ayrıca, mutfakta çocuk işçilerin çalıştırıldığını da fotoğraflayarak paylaştı. Yurdun bir diğer olumsuz şartlarından birisi de öğrencilerin soğuk hava şartlarına rağmen saatlerce servis beklemesi oluyor. AKP’nin etkinlik ve konferanslarına öğrencilerin zorla katıklarını ve bunun için servis tahsis ettiğini vurgulayan öğrenciler, okula gitmek için araç bulamadıklarını dile getirdi. Bundan kaynaklı derslerine geç kaldıklarını ifade eden öğrenciler, yolun çamurlu olmasından kaynaklı yürüyemediklerini kaydetti. İdareye her türlü girişimde bulunduklarına vurgu yapan öğrenciler, sıkıntılarının giderilmesini bekliyor.

Cevap yazın

Yorum Yazınız.
Lütfen adınızı giriniz